Guardonats Sant Miquel

Els professorat del Col·legi Sant Miquel dels Sants, ha creat un vídeo molt especial per comunicar-nos els premiats del Certamen literari 2020

Guanyadors dels 1rs premis
Equip de professors/es del Col·legi Sant Miquel dels Sants

Els premiats comparteixen amb tots nosaltres les obres guardonades aquí

Guanyadors dels 2ns i 3rs premis

1r de Secundària

Llengua catalana

2n premi: “Al bosc” de Jana Ordeig i Font

3r premi: “L’estoig” de Júlia Martín i Mateu

Llengua castellana

2n premi: “Un trozo de salsichón” de Júlia Martín i Mateu

3r premi: “¿Por qué a mi?” d’Abril Suriñach i Soler

Llengua anglesa

2n premi: “The value of the sun” de Berta Janer i Macias

3r premi:  “The beach” d’Èric Pérez i Brichs

2n de Secundària

Llengua catalana

2n premi: “Jaume I i els llops de mar” de Jan Costa i Oliva

3r premi: “Llegenda de Yakushima” de Pau Puigcercós i Camps

Llengua castellana

2r premi: “¿Cómo borrar algo que no está escrito?” de Crystalbel Eke

3r premi: “El resplandor de la oscuridad” de Sam Colomer Newman

Llengua anglesa

2n premi: “Glorious storm” de Maria Garolera i Sala

3r premi: “Gruelling ascent” de Sam Colomer i Newman

Llengua alemanya

2n premi: “Die Tasse Kaffee” d’Edna Foguet i León

3r premi: “Der Frühling” “La primavera” de Martina Crous i Vall-llovera

3r de Secundària

Llengua catalana

2n premi: “Onze flors de tija verda” de Mariam Drissi i Autet

3r premi: “Em sents?” de Mariona Franquesa i Bové

Llengua castellana

2n premi: “El señor de las palomas” de Carla Prat i Serra

3r premi: “Tal vez” de Belén Macías i Pérez 

Llengua anglesa

2n premi: “Unconscious” d’Aina Capdevila i Prat

3r premi: “Blinded” de Cristina Castany i Fàbregas

Llengua alemanya

2n premi: “Der Löwenzahn“ / “La dent de lleó” d’Irene Espona i Puntí

4t de Secundària

Llengua catalana

2n premi: “A tu” de Clara Font i Barniol

3r premi: “Records” de Jan Gómez i Grifell

Llengua castellana

2n premi: “Un Deber Inmoral” de Mohamed Dari Bachiri i Joan Torres i Alemany

3r premi: “Ama pero…” de Federico Mendieta i González i Pau Orra i Godayol

Llengua anglesa

2n premi: “The Escape Room” de Miquel Pagès i Marpons

3r premi: “Simply, a winter awakening” de Jordi Riera i Segalés

Llengua alemanya

2n premi: “Der Herbst” / “La tardor” de Lluc Gonzàlez i Serarols

3r premi: “Der Sommer” / “L’estiu” de Carla Pérez i Brichs

1r de Batxillerat

Llengua catalana

2n premi: poema visual de Raquel Bofill i Terrés

3r premi: poema visual de Laura Masoliver i Bigas

Llengua castellana prosa

2n premi: “El espejo de mi alma” de Clara Tremosa i Roura

3r premi: “El sueño de un superviviente de la revolución tecnológica” de Aniol Colomer i Roma

Llengua castellana poesia

2n premi: “Yo, danza” de Clàudia Vilaseca i Crosas

3r premi: “En mi mente” d’Abril Mas i Baurier

Llengua anglesa

2n premi: “KIO” de Júlia de Rocafiguera i  Campdelacreu

3r premi:  “Au revoir, Monsieur Capet” de Laura Masoliver Bigas 

Llengua alemanya

2n premi: “Dieser Blick”/ “Aquella mirada“ d’Anna Morató i Caralt

2n de Batxillerat

Llengua catalana prosa 

2n premi: “A tu” de Laura Serrat i Morales

3r premi: “Fer-ne un gra massa” d’Anna Brusosa i Baulenas 

Llengua catalana poesia

2n premi: “El fugitiu” de Rut Prats i Illana

3r premi: “Acrobàcia política” de Núria Wennberg i Piqué

Llengua castellana prosa

2n premi: “Canciones que llevan recuerdos” de Núria Wennberg i Piqué

3r premi: “Declaración universal de las mentes humanas (Ratificada por el consejo de mis ‘yo’)” de Clàudia Vicente i Comorera

Llengua castellana poesia

2n premi: “Eterna penitencia” de Laura Portell i Carmona

3r premi: “Deseo constante” d’Àgata Sala i Sánchez

Llengua anglesa

2n premi: “Mr Walsh” d’ Anna Brusosa i Baulenas

3r premi: “The almond tree” de Carla Mallarach i Urtós

Llengua alemanya

2n premi: “Schlaflosigkeit” / “Insomni” de Maria Vivet i Masó

Distincions dibuixos

1r de Secundària

David Espina Erra

Irene de Ribot Ladera

Queralt Mulet Solà  i Iona Martin Font

Sara Drissi Autet i Júlia Martín Mateu

2n de Secundària

Hug Marín Picó

Anshul Kanda Dipika i / Cristina Tapias Riera

Abril Arumí Colom

3r de Secundària

Belén Macías Pérez

Cristina Castany

Carla Prat Serra

Anna Saborit Sayós

Laia Puigdesens Riera

Uma Penadès Jiménez

Jana Balcells Uslé

Mariam Drissi Autet

Èlia Prats Illana

Marta Montal Morta

Lioba Freixas Costa

Valentina Pérez Gómez

Pau Alonso Cunill

Ona Cortina Marco

4t de Secundària

Anaïs Amils García-Talavera

Martí Farrés Serra

Martina Balcells López

Clara Liañez Maugars

2n de Batxillerat

Martí Gómez Díaz-Pavón

Isaac Fernández Martínez